Ülker'de dev hisse satışı

04 Ekim 2013 10:13
Ülker'de dev hisse satışı

Ülker Bisküvi’de satış miktarının, yüzde 20’ye çıkarıldığı açıklandı.

Şirketten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: "Şirketimiz tarafından 7 Ağustos 2013 ve 3 Ekim 2013 tarihinde yapılan özel durum açıklamalar İle Ünlü Menkul Değerler A.Ş.'nln ("Ünlü") Şirketimizin İştirak portföyünde bulunan ve Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. ("Ülker") sermayesinin yaklaşık %20'sini temsil eden toplam 68.400.000 adede kadar borsada İşlem gören nitelikte paylarının satışı ile ilgili olarak yetkllendirildiği ve satış fiyatının pay başına 12,60 TL belirleneceği kamuya duyurulmuştu.

Yukarıda belirtilen payların tamamının ünlü tarafından belirlenen nitelikli yatırımcılara tahsisi bugün İtibariyle tamamlanmış olup, bu payların satışı ve devri bugün itibariyle Borsa İstanbul A.Ş. üzerinden pay başına 12,60 TL fiyat İle gerçekleştirilecektir.

Bu İşlemin tamamlanmasını müteakiben, Ülker'in çıkarılmış sermayesinde birlikte beraber hareket eden Yıldız Holding, iştirakleri ve ailenin pay sahipliği oranı yaklaşık yüzde 57'ye düşecektir."


ÜLKER HİSSESİ COŞTU

Yıldız Holding'in Ülker Bisküvi'deki yüzde 20 payının nitelikli yatırımcıya satışının ardından sert dalgalanan Ülker hisseleri tavan fiyata çıktı. Hisseler seansın ilk dakikalarındaki satış işlemi sırasında yüzde 8 civarında kayıpla 12,60 liradan işlem gördü.  Açıklamaların ardından Ülker Bisküvi hisseleri yüzde 13,50 tavan fiyata ulaştı. Gözde Girişim hissesi ise, yaklaşık yüzde 15,90 değer kazandı.


ÜLKER HİSSESİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ!


GÖZDE GİRİŞİM HİSSESİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Mynet'te anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi
TAKİP ET
MOBİL'DE FİNANS

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın