Kamuda memur alımı

24 Haziran 2011 09:45
Kamuda memur alımı

Sağlık Bakanlığı ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı personel alacak.

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, sınavla Avrupa Birliği (AB) uzman yardımcısı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ise müfettiş yardımcısı alacak.

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığının duyurusu Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının duyurusu ise çeşitli gazetelerde yayımlandı. Resmi Gazete'nin duyurusuna göre, Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığında görevlendirilmek üzere sözlü sınavla, 10 Avrupa Birliği uzman yardımcısı alınacak. Yalnızca sözlü olarak tek aşamalı olarak yapılacak sınav, 4-5 Ağustos 2011 tarihlerinde saat 10.00'da Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığında gerçekleştirilecek. (Eskişehir yolu 4. km Söğütözü Mahallesi 2176. sokak numara 5, 3. kat-Medicana Hastanesi yanı) Başvurular, 4-22 Temmuz 2011 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığına yapılacak.

ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

Sınava Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakülteleri ile en az dört yıllık lisans eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarının veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen, yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, Sağlık Eğitim Fakülteleri, Sağlık İdaresi Yüksek Okulu, Ebelik ve Hemşirelik lisans programlarından mezun olanlar katılabilecek. Adaylarda ÖSYM tarafından, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) KPSSP 88 puan türünden asgari 80 puan almış olmaları şartı da aranacak. Ayrıca İngilizce dilinde ilan tarihinden önce 5 yıl içinde yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Tespit Sınavından (KPDS) en az 70 puan veya ilan tarihinden önceki 2 yıl içinde yapılan "TOEFL CBT" Sınavından en az 155 puan, "TOEFL IBT" sınavından en az 65 puan, "TOEFL PBT" sınavından en az 470 puan almış olmak veya ilan tarihinden önceki 2 yıl içinde IELTS sınavından en az 6 puan almış olmakta adaylarda aranacak şartlar arasında yer alıyor.

BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK

Öte yandan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, toplam 23 müfettiş yardımcısı alımında bulunacak. Bayındırlık ve İskan Bakanlığının bugünkü çeşitli gazetelerde yer alan ilanına göre Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında boş bulunan 5-7 ve 8'inci dereceler olmak üzere toplam 23 müfettiş yardımcılığı kadroları için yazılı sınav yapılacak. Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSSP5) puan türünden en az 80 ve üzeri puan alan, üniversitelerin Mimarlık ve Mühendislik ile İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu sekiz 8 inşaat mühendisi, Mimarlık Fakültesi mezunu 7 mimar ve Hukuk Fakültesi mezunu 8 hukukçu alınacak. Yazılı Sınav, 24 Temmuz 2011 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek. Sınava katılmaya hak kazananların listesi en geç, 11 Temmuz 2011 tarihine kadar Bakanlığın www.bayindirlik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Sınava girilecek yer ve sınav saatlerini gösteren aday belgesi, 12 Temmuz 2011 tarihinde mesai saati sonuna kadar Teftiş Kurulu Başkanlığınca verilecek. Söz konusu sınava 160 inşaat mühendisi, 140 mimar ve 160 hukukçu meslek grubuna mensup toplam 460 aday çağrılacak.

ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

Sınava, üniversitelerin Mimarlık ve Mühendislik (İnşaat Mühendisliği) ve Hukuk Fakültelerinden veya bunlara denkliği kabul edilmiş yurt içi ve yurtdışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olanlar katılabilecek. Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSSP5 puan türünden) 80 ve üzeri puan almış olmakta adaylarda aranacak şartlar arasında yer alıyor.

AA

Diğer Ekonomi Haberleri

Mynet'te anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi
TAKİP ET
MOBİL'DE FİNANS

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın